NEBATİ: Kıyı Balıkçılarına 6 Bin TL, Kadın Balıkçılara %25 Fazlası

 Bakan Dr. Nurettin Nebati, Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda küçük ölçekli (kıyı) balıkçılarına müjdeleri peş peşe sıraladı. Bakan Nebati sözlerine ''Geleneksel kıyı balıkçılığı yapan küçük ölçekli balıkçılarımızı destekliyoruz.'' ifadeleri ile başladı ve balıkçılara rakamlar ile ne kadar destek vereceklerini duyurdu. 


kıyı balıkçılarına 6 bin lira destek ödemesi


Geleneksel kıyı balıkçılığı yapan küçük ölçekli balıkçılarımızı destekliyoruz.
  • 0-4,99 metre balıkçı gemileri için 3.500 TL
  • 5,0-7,99 metre balıkçı gemileri için 4.250 TL
  • 8,0-9,99 metre balıkçı gemileri için 5.250 TL 
  • 10,0-11,99 metre balıkçı gemileri için ise 6.000 TL 
Ödeme gerçekleştirilecek.


Kadın gemi sahiplerine/ortaklarına birim destekleme tutarının %25 daha fazlası verilecek. Üreticilerimize, ülkemize hayırlı ve bereketli olmasını temenni ediyorum.balıkçılara 6 bin tl para yardımı
balıkçılara 6 bin tl para yardımıRESMİ GAZETEDE YAYINLANDI!
Bakan Nebati'nin twitter açıklamaları sonrasında ''Küçük Ölçekli Balıkçılığın Desteklenmesine İlişkin Cumhurbaşkanı Kararı''  Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girdi.Tarım ve Orman Bakanlığı bütçesinden karşılanacak olan balıkçılara destek programından faydalanan kişiler destek ödemesinden haksız yere faydalanmasının tespiti durumunda 5 yıl bir daha hiç bir destekten faydalanamayacaklar. Sahte belge vs. balıkçılık desteğinden faydalanabilmek için idareyi yanıltsalar dahi aldıkları destek faizi ile birlikte geri alınacağı duyuruldu. 
BAŞVURULAR NASIL OLACAK?

Kıyı balıkçıları bulundukları ilin Tarım ve Orman Bakanlığı il veya ilçe müdürlüklerine başvurmaları gerekiyor.


Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.