TOKİ sosyal konut ilk kuralar hangi tarihte olacak?

TOKİ Sosyal Konut Projesi ilk kuraları hangi tarihte çekileceği belli oldu!Türkiye'nin en büyük sosyal konut projesinin ilk kura çekimi 7 Kasım 2022 tarihinde çekilecek. 

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum kura tarihleri ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Murat Kurum açıklamasında ilk kura çekiminin 7 Kasım 2022 tarihinde yapacaklarını açıkladı. 

TOKİ KURALARI HANGİ İLDE YAPILACAK?

Bakan Murat Kurum yaptığı açıklamada ilk kuraların 7 Kasım Pazartesi günü Şırnak ve Ardahan illerinde yapılacağı müjdesini verdi.

BAKAN KURUMUN AÇIKLAMASI TAMAMI: "Bununla beraber Güneydoğu Anadolu Bölgemizde 5 ilimiz, Doğu Anadolu Bölgemizde 7 ilimiz olmak üzere 7-16 Kasım tarihleri arasında 12 ilimizdeki 22 bin 57 konutumuzun kura çekimlerini gerçekleştireceğiz.

Kuralarımız noter huzurunda, şeffaf bir şekilde ve canlı yayın olarak TOKİ’mizin resmi sosyal medya hesaplarından takip edilebilecek.

Kura çekimlerimizin tamamını inşallah 2023 Mart ayında tamamlayacağız.

İnşallah tüm yuvalarımızı, konut arsalarımızı, iş yerlerimizi 2 yıl içerisinde vatandaşlarımıza teslim edeceğiz. Hayırlı, uğurlu olsun."

TOKİ kuraları ile ilgili tüm gelişmeleri sizlere bildirmeye devam edeceğiz.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.